Sensata-Crydom DR2220D30U
DR2220D30U
Part No.:
DR2220D30U
Datasheet:
ShinYuaDR2220D30U.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 30A 1-200V
Packaging:
Bulk
OutputType:
DC
Voltage-Input:
4 ~ 32VDC
Voltage-Load:
1 V ~ 200 V
LoadCurrent:
30 A
On-StateResistance(Max):
16 mOhms
Datasheet:
ShinYuaDR2220D30U.pdf
1. How to order DR2220D30U on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the DR2220D30U price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DR2220D30U?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DR2220D30U.
7.How to contact us to get technical supports, such as DR2220D30U pin diagram, DR2220D30U datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DR2220D20U DR2224D20U DR2224D20UR DR2224D30UR DR2220D30U
Part Number DR2220D20U DR2224D20U DR2224D20UR DR2224D30UR DR2220D30U
Manufacturer Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
OutputType DC DC DC DC DC
Voltage-Input 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC
Voltage-Load 1 V ~ 200 V 1 V ~ 200 V 1 V ~ 200 V 1 V ~ 200 V 1 V ~ 200 V
LoadCurrent 30 A 30 A 30 A 30 A 30 A
On-StateResistance(Max) 16 mOhms 16 mOhms 16 mOhms 16 mOhms 16 mOhms