Freescale Semiconductor MC68EC000CAA10
MC68EC000CAA10
Part No.:
MC68EC000CAA10
Manufacturer:
Freescale Semiconductor
Category:
Embedded - Microprocessors
Package:
64-QFP
Datasheet:
ShinYuaMC68EC000CAA10.pdf
Description:
RISC MPU, 32-BIT, 10MHZ
  • Related Categories
Package/Case:
64-QFP
Packaging:
Tray
Series:
M680x0
ProductStatus:
Obsolete
CoreProcessor:
EC000
NumberofCores/BusWidth:
1 Core, 32-Bit
Speed:
10MHz
Co-Processors/DSP:
RAMControllers:
GraphicsAcceleration:
No
Display&InterfaceControllers:
Ethernet:
SATA:
USB:
Voltage-I/O:
5.0V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
SecurityFeatures:
Category:
Embedded - Microprocessors
Datasheet:
ShinYuaMC68EC000CAA10.pdf
1. How to order MC68EC000CAA10 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MC68EC000CAA10 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MC68EC000CAA10?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MC68EC000AA8 MC68EC000CAA10 MC68SEC000AA10 MC68SEC000FU16 MC68EC000CAA20
Part Number MC68EC000AA8 MC68EC000CAA10 MC68SEC000AA10 MC68SEC000FU16 MC68EC000CAA20
Package/Case 64-QFP 64-QFP 64-QFP 64-QFP 64-QFP
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series M680x0 M680x0 M680x0 M680x0 M680x0
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
CoreProcessor EC000 EC000 EC000 EC000 EC000
NumberofCores/BusWidth 1 Core, 32-Bit 1 Core, 32-Bit 1 Core, 32-Bit 1 Core, 32-Bit 1 Core, 32-Bit
Speed 10MHz 10MHz 10MHz 10MHz 10MHz
Co-Processors/DSP - - - - -
RAMControllers - - - - -
GraphicsAcceleration No No No No No
Ethernet - - - - -
SATA - - - - -
USB - - - - -
Voltage-I/O 5.0V 5.0V 5.0V 5.0V 5.0V