Freescale Semiconductor MC68SEC000FU16
MC68SEC000FU16
Part No.:
MC68SEC000FU16
Package:
64-QFP
Datasheet:
ShinYuaMC68SEC000FU16.pdf
Description:
MPU, 32-BIT, 16MHZ, CMOS, PQFP64
  • Related Categories
Package/Case:
64-QFP
Packaging:
Tray
Series:
M680x0
ProductStatus:
Obsolete
Speed:
16MHz
Voltage-I/O:
3.3V, 5.0V
OperatingTemperature:
0°C ~ 70°C (TA)
Datasheet:
ShinYuaMC68SEC000FU16.pdf
1. How to order MC68SEC000FU16 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MC68SEC000FU16 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MC68SEC000FU16?
Image MC68EC000AA8 MC68EC000CAA10 MC68SEC000AA10 MC68SEC000FU16 MC68EC000CAA20
Part Number MC68EC000AA8 MC68EC000CAA10 MC68SEC000AA10 MC68SEC000FU16 MC68EC000CAA20
Package/Case 64-QFP 64-QFP 64-QFP 64-QFP 64-QFP
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series M680x0 M680x0 M680x0 M680x0 M680x0
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
CoreProcessor EC000 EC000 EC000 EC000 EC000
NumberofCores/BusWidth 1 Core, 32-Bit 1 Core, 32-Bit 1 Core, 32-Bit 1 Core, 32-Bit 1 Core, 32-Bit
Speed 16MHz 16MHz 16MHz 16MHz 16MHz
USB - - - - -
Voltage-I/O 3.3V, 5.0V 3.3V, 5.0V 3.3V, 5.0V 3.3V, 5.0V 3.3V, 5.0V
OperatingTemperature 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA)