Freescale Semiconductor MC68EC000CAA20
MC68EC000CAA20
Part No.:
MC68EC000CAA20
Package:
64-QFP
Datasheet:
ShinYuaMC68EC000CAA20.pdf
Description:
RISC MPU, 32-BIT, 20MHZ
  • Related Categories
Package/Case:
64-QFP
Packaging:
Tray
Series:
M680x0
ProductStatus:
Obsolete
Speed:
20MHz
Voltage-I/O:
5.0V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Datasheet:
ShinYuaMC68EC000CAA20.pdf
1. How to order MC68EC000CAA20 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MC68EC000CAA20 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MC68EC000CAA20?
Image MC68EC000AA8 MC68EC000CAA10 MC68SEC000AA10 MC68SEC000FU16 MC68EC000CAA20
Part Number MC68EC000AA8 MC68EC000CAA10 MC68SEC000AA10 MC68SEC000FU16 MC68EC000CAA20
Package/Case 64-QFP 64-QFP 64-QFP 64-QFP 64-QFP
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series M680x0 M680x0 M680x0 M680x0 M680x0
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
CoreProcessor EC000 EC000 EC000 EC000 EC000
NumberofCores/BusWidth 1 Core, 32-Bit 1 Core, 32-Bit 1 Core, 32-Bit 1 Core, 32-Bit 1 Core, 32-Bit
Speed 20MHz 20MHz 20MHz 20MHz 20MHz
USB - - - - -
Voltage-I/O 5.0V 5.0V 5.0V 5.0V 5.0V