Freescale Semiconductor MC68SEC000AA10
MC68SEC000AA10
Part No.:
MC68SEC000AA10
Package:
64-QFP
Datasheet:
ShinYuaMC68SEC000AA10.pdf
Description:
MICROPROCESSOR, 32 BIT, MC68000
  • Related Categories
Package/Case:
64-QFP
Packaging:
Bulk
Series:
M680x0
ProductStatus:
Active
Speed:
10MHz
Voltage-I/O:
3.3V, 5.0V
OperatingTemperature:
0°C ~ 70°C (TA)
Datasheet:
ShinYuaMC68SEC000AA10.pdf
1. How to order MC68SEC000AA10 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MC68SEC000AA10 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MC68SEC000AA10?
Image MC68EC000AA8 MC68EC000CAA10 MC68SEC000AA10 MC68SEC000FU16 MC68EC000CAA20
Part Number MC68EC000AA8 MC68EC000CAA10 MC68SEC000AA10 MC68SEC000FU16 MC68EC000CAA20
Package/Case 64-QFP 64-QFP 64-QFP 64-QFP 64-QFP
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series M680x0 M680x0 M680x0 M680x0 M680x0
ProductStatus Active Active Active Active Active
CoreProcessor EC000 EC000 EC000 EC000 EC000
NumberofCores/BusWidth 1 Core, 32-Bit 1 Core, 32-Bit 1 Core, 32-Bit 1 Core, 32-Bit 1 Core, 32-Bit
Speed 10MHz 10MHz 10MHz 10MHz 10MHz
USB - - - - -
Voltage-I/O 3.3V, 5.0V 3.3V, 5.0V 3.3V, 5.0V 3.3V, 5.0V 3.3V, 5.0V
OperatingTemperature 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA)