Panasonic Electric Works RT3SP1-12V
RT3SP1-12V
Part No.:
RT3SP1-12V
Manufacturer:
Panasonic Electric Works
Category:
Solid State Relays
Package:
Module
Datasheet:
ShinYuaRT3SP1-12V.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 2A 0-60V
  • Related Categories
Package/Case:
Module
Packaging:
Bulk
Series:
RT-3
ProductStatus:
Active
MountingType:
DIN Rail
Circuit:
SPST-NO (1 Form A) x 4
OutputType:
DC
Voltage-Input:
12VDC
Voltage-Load:
0 V ~ 60 V
LoadCurrent:
2 A
On-StateResistance(Max):
TerminationStyle:
Screw Terminal
Category:
Solid State Relays
Datasheet:
ShinYuaRT3SP1-12V.pdf
1. How to order RT3SP1-12V on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the RT3SP1-12V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT3SP1-12V?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RT3SP1-12V.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as RT3SP1-12V pin diagram, RT3SP1-12V datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RT3SP2-12V RT3SP1-12V RT3SP1-24V RT3SP2-24V
Part Number RT3SP2-12V RT3SP1-12V RT3SP1-24V RT3SP2-24V
Package/Case Module Module Module Module
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk
Series RT-3 RT-3 RT-3 RT-3
ProductStatus Active Active Active Active
MountingType DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail
Circuit SPST-NO (1 Form A) x 4 SPST-NO (1 Form A) x 4 SPST-NO (1 Form A) x 4 SPST-NO (1 Form A) x 4
OutputType DC DC DC DC
Voltage-Input 12VDC 12VDC 12VDC 12VDC
Voltage-Load 0 V ~ 60 V 0 V ~ 60 V 0 V ~ 60 V 0 V ~ 60 V
LoadCurrent 2 A 2 A 2 A 2 A