Sensata-Crydom DRA-CN024D24
DRA-CN024D24
Part No.:
DRA-CN024D24
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Category:
Solid State Relays
Package:
Module
Datasheet:
ShinYuaDRA-CN024D24.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 3.5A 0-24V
  • Related Categories
Package/Case:
Module
Packaging:
Bulk
Series:
DRACN
ProductStatus:
Active
MountingType:
DIN Rail
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
DC
Voltage-Input:
15 ~ 30VDC
Voltage-Load:
0 V ~ 24 V
LoadCurrent:
3.5 A
On-StateResistance(Max):
TerminationStyle:
Screw Terminal
Category:
Solid State Relays
Datasheet:
ShinYuaDRA-CN024D24.pdf
1. How to order DRA-CN024D24 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the DRA-CN024D24 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DRA-CN024D24?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DRA-CN024D24.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DRA-CN024D24 DRA-CN048D24 DRA-CN048D05 DRA-CN240A24 DRA-CN024D05
Part Number DRA-CN024D24 DRA-CN048D24 DRA-CN048D05 DRA-CN240A24 DRA-CN024D05
Manufacturer Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom
Package/Case Module Module Module Module Module
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series DRACN DRACN DRACN DRACN DRACN
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail
OutputType DC DC DC DC DC
Voltage-Input 15 ~ 30VDC 15 ~ 30VDC 15 ~ 30VDC 15 ~ 30VDC 15 ~ 30VDC
Voltage-Load 0 V ~ 24 V 0 V ~ 24 V 0 V ~ 24 V 0 V ~ 24 V 0 V ~ 24 V
LoadCurrent 3.5 A 3.5 A 3.5 A 3.5 A 3.5 A