Sensata-Crydom DRA-CN240A24
DRA-CN240A24
Part No.:
DRA-CN240A24
Datasheet:
ShinYuaDRA-CN240A24.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 2A 24-250V
OutputType:
AC, Zero Cross
Voltage-Input:
15 ~ 30VDC
Voltage-Load:
24 V ~ 250 V
LoadCurrent:
2 A
Datasheet:
ShinYuaDRA-CN240A24.pdf
1. How to order DRA-CN240A24 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the DRA-CN240A24 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DRA-CN240A24?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DRA-CN240A24.
Image DRA-CN024D24 DRA-CN048D24 DRA-CN048D05 DRA-CN240A24 DRA-CN024D05
Part Number DRA-CN024D24 DRA-CN048D24 DRA-CN048D05 DRA-CN240A24 DRA-CN024D05
OutputType AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross
Voltage-Input 15 ~ 30VDC 15 ~ 30VDC 15 ~ 30VDC 15 ~ 30VDC 15 ~ 30VDC
Voltage-Load 24 V ~ 250 V 24 V ~ 250 V 24 V ~ 250 V 24 V ~ 250 V 24 V ~ 250 V
LoadCurrent 2 A 2 A 2 A 2 A 2 A