Sensata-Crydom DRA-CN048D05
DRA-CN048D05
Part No.:
DRA-CN048D05
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Category:
Solid State Relays
Package:
Module
Datasheet:
ShinYuaDRA-CN048D05.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-48V
  • Related Categories
Package/Case:
Module
Packaging:
Bulk
Series:
DRACN
ProductStatus:
Active
MountingType:
DIN Rail
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
DC
Voltage-Input:
3 ~ 12VDC
Voltage-Load:
0 V ~ 48 V
LoadCurrent:
100 mA
On-StateResistance(Max):
TerminationStyle:
Screw Terminal
Category:
Solid State Relays
Datasheet:
ShinYuaDRA-CN048D05.pdf
1. How to order DRA-CN048D05 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the DRA-CN048D05 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DRA-CN048D05?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DRA-CN048D05.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DRA-CN024D24 DRA-CN048D24 DRA-CN048D05 DRA-CN240A24 DRA-CN024D05
Part Number DRA-CN024D24 DRA-CN048D24 DRA-CN048D05 DRA-CN240A24 DRA-CN024D05
Manufacturer Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom
Package/Case Module Module Module Module Module
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series DRACN DRACN DRACN DRACN DRACN
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail
OutputType DC DC DC DC DC
Voltage-Input 3 ~ 12VDC 3 ~ 12VDC 3 ~ 12VDC 3 ~ 12VDC 3 ~ 12VDC
Voltage-Load 0 V ~ 48 V 0 V ~ 48 V 0 V ~ 48 V 0 V ~ 48 V 0 V ~ 48 V
LoadCurrent 100 mA 100 mA 100 mA 100 mA 100 mA